Ponožky od babičky x BOTAS 66

Ponožky od babičky jsou charitativní projekt sdružení Elpida, které dlouhodobě pomáhá seniorům stát se sebevědomou a respektovanou součástí společnosti. A protože nás jeho aktivity baví a také proto, že Vánoce jsou svátky radosti a dobré vůle, rozhodli jsme se Ponožky od babičky podpořit společným focením a neziskovým prodejem v našich obchodech.

Ponožky plete více než 200 babiček z celé České republiky a každý pár je originál. V nabídce jsou různé barvy a vzory, vše ve 4 velikostech. Že ponožky a boty patří k sobě, to víme všichni. Ale že Ponožky od babičky patří do botasek, to jsme zjistili až teď 🙂

A jak to vlastně celé funguje? Elpida sbírá a recykluje starou nepotřebnou vlnu a posílá ji pletařkám. Ty z ní upletou originální teplé ponožky a dostanou za ně honorář. Prostřednictvím prodeje pak sdružení získává peníze na další projekty, třeba program vzdělávacích aktivit, dnes již legendární festival Old’s Cool nebo pěvecký sbor Elpida.

Ponožky od babičky budou v prodeji v obchodě BOTAS 66 na Starém Městě (Skořepka 4, Praha 1) od 11. do 31.12. Tak neváhejte, nákupem přispějete na dobrou věc a ještě si zajistíte nohy v teple.

Foto: Sully Sundkvist
Styling: Sully Sundkvist, Tuyen le Minh