Je obuv BOTAS 66 skutečně česká?
Ano, obuv značky BOTAS 66 je vyráběna společností Botas a.s. ve Skutči na Vysočině, na stejném místě, kde se botasky šijí již od 60. let.

Jak se liší boty BOTAS 66 od sportovní řady Botas?
Boty BOTAS 66 jsou vycházkové – jsou tvarově, materiálově i stylově přizpůsobeny potřebám současného životního stylu a komfortu při celodenním nošení.

Mohu obuv BOTAS 66 používat na sport?
Vše je otázkou zvyku a osobních nároků. BOTAS 66 si nehraje na sportovní obuv, na sport primárně určená není, ale třeba vás příjemně překvapí při různých rekreačních aktivitách.

Z jakého materiálu jsou boty BOTAS 66 vyrobeny?
Všechny modely BOTAS 66 (vyjma veganských modelů označených jako Tofu) jsou vyrobeny z kvalitní přírodní usně v hladkém nebo štípenkovém provedení.

Jak pečovat o boty BOTAS 66?
Doporučujeme obuv naimpregnovat ještě před prvním použitím a poté opakovat nejlépe každý měsíc. Vytvoří se tím transparentní prodyšná bariéra, která zabraňuje pronikání vlhkosti i znečištění. Skutečně to funguje a botasky vydrží déle jako nové. Máme vyzkoušené například produkty německé značky Pedag. Při znečištění obuv očistěte kartáčem, případně lehce umyjte čistou vodou nebo citlivým mýdlem určeným přímo na přírodní useň, a vysušte při pokojové teplotě.

Které jsou dámské a které pánské modely?
Modely BOTAS 66 se nedělí na dámské a pánské, všechny jsou unisex. Záleží tedy na jen na vás a vašem stylu.

Jaký je rozdíl mezi kolekcemi Classic, Mid, Run a Urban?
Jedná se o různé tvarové řady BOTAS 66. Všechny vycházejí z konkrétních modelů sportovní obuvi Botas, vyráběných v průběhu 60. až 80. let. Tradiční Classic byl vyvinutý ze sálové obuvi, jejíž návrh má kořeny v roce 1966 a byl určený na volejbal. Run čerpá inspiraci v běžeckých modelech Marathon z 80. let. Streetový Urban má původ v sálovkách na házenou a kotníčkový Mid vznikl z obuvi na basketbal.

V jakých velikostech jsou boty BOTAS 66 k dispozici?
Naprostá většina modelů se vyrábí ve velikostech 36–48 (evropské číslování). Některé modely jsou vzhledem k typu podešve k dispozici pouze ze velikostech 38–46. U vybraných modelů jsou k dispozici také dětské velikosti 31-34, resp. 35. Přesné rozměry najdete v naší tabulce velikostí.

Proč nemáme vaši velikost?
Každý model značky BOTAS 66 se vyrábí v rámci jedné kolekce v celkovém množství přibližně 300–500 párů. Napříč širokou velikostní škálou to představuje jen velmi malý počet párů od každého modelu a velikosti. Výhodou je, že v ulicích nepotkáte moc lidí se stejnými botami. V případě, že nemáme vaši velikost, je pravděpodobné, že ji brzy doskladníme. Pokud se ale jedná o model ve slevě, vaši velikost už bohužel nejsme schopni zajistit.

Jak často se obměňují modely BOTAS 66?
Každý rok v březnu uvádíme novou jarní kolekci, která zahrnuje 10–20 nových modelů, a podzimní kolekci se 4–6 novinkami. Kromě toho je v kolekci několik neustále doplňovaných stálic a také množství dalších unikátních modelů, které se již jen doprodávají a dovýroby se nedočkají.