Botas x Kaufland, vyjádření Bod Bod Bod s.r.o.

Množí se nám osobní, telefonické a emailové dotazy a komentáře na téma prodeje botasek v Kauflandu. Rozhodli jsme se proto jako provozovatelé oficiálních obchodů BOTAS 66 (firma Bod Bod Bod) reagovat tímto prohlášením.

Od uvedené prodejní aktivity se distancujeme, nemáme s ní nic společného. Zahájení prodeje obuvi Botas v německém řetězci prodejen potravin Kaufland, a stejně tak i doprovodná reklamní kampaň, je zcela věcí obchodní strategie firmy Botas a.s., která je vlastníkem značek Botas a BOTAS 66.

BOTAS 66 považujeme za projekt vzešlý z obdivu k české tradici a nadčasovému designu klasických botasek dvou studentů grafického designu na UMPRUM (Jan Kloss, Jakub Korouš). Vytvořili koncept moderní značky vycházkové obuvi, která reaguje na potřeby a zájmy současného zákazníka, ale zároveň čerpá z bohaté historie a tradice sportovního Botasu, a získali za něj několik mezinárodních ocenění.

Firmu Botas designéři oslovili ke spolupráci ve chvíli, kdy se české botasky (model Classic) stále vyráběly, ale pouze v užším sportovním střihu, v základních barvách, většinou v koženkovém provedení a současně s obtížnou prodejní dostupností. Díky vzájemné důvěře a otevřenosti na obou stranách byla přesně před 10 lety uvedena na trh první kolekce BOTAS 66 sestávající ze 13 modelů Classic. Designéři následně iniciovali a podíleli se na vzniku dalších tří tvarových řad, odvozených z původních tvarových řešení sportovních botasek (Mid, Run a Urban). Za celou dosavadní historii spolupráce bylo do prodeje uvedeno přes 200 různých barevných kombinací.

BOTAS 66 považujeme za prémiovou značku obuvi, kterou nevytváří jen samotný produkt, ale i vše okolo něj – od celého jejího příběhu, přes balení, až po charakter prodejních míst. Tak ji také prezentujeme v oficiálních obchodech BOTAS 66 v Praze na Žižkově a Starém Městě a na webu botas66.com.

Všem fanouškům BOTAS 66, kteří s námi sdílí tyto myšlenky a hodnoty, děkujeme za dlouhodobě projevovanou podporu a přízeň.

Bohužel nejsme schopni nabízet obuv BOTAS 66 za podobně nízkou cenu, za jakou nyní Kaufland prodává obuv Botas Classic a Botas City. I když se ve své podstatě jedná o totožný produkt, včetně rozšířeného vycházkového střihu, téměř identických barevných kombinací a stejného dezénu podešve (Classic), pro nás by taková prodejní cena byla likvidační. Dlouhodobě jsme rovněž měli ambici otevřít další kamenné obchody BOTAS 66 a zpřístupnit tak nákup i mimopražským zákazníkům. Podle obdržených informací však tento krok neumožňovala omezená kapacita výroby v Botas a.s.

Dotazy ohledně prodeje botasek v řetězci prodejen potravin Kaufland proto prosíme směřujte přímo na Botas a.s. Pokud se rozhodnete podpořit obchody BOTAS 66 na Žižkově nebo na Starém Městě svou návštěvou, rádi Vás uvidíme.

Za Bod Bod Bod s.r.o.,

Darina Zavadilová
Jan Kloss (současně spoluautor a designér značky BOTAS 66)

Praha 17.5.2019